www.oponyserwis.pl Usługi Oleje i filtry Wymiana oleju w skrzyni manualnej

Wymiana oleju w skrzyni manualnej Kraków

Regularna wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów pozwoli utrzymać sprawność przekładni przez wiele kilometrów. W Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański przeprowadzamy również tę usługę. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów możemy pomóc w doborze odpowiedniego oleju dopasowanego do przekładni i przeprowadzić wymianę w sposób profesjonalny.

Kiedy wymieniać olej w skrzyni biegów?

Wielu kierowców może zastanawiać się co ile wymieniać olej w skrzyni manualnej. Zalecany dystans, po przejechaniu którego należy przeprowadzić wymianę to około 80-100 tys. km. W samochodach używanych do codziennej jazdy będzie to w pełni wystarczające do zachowania skrzyni manualnej w dobrej formie. Jednak w przypadku samochodów terenowych oraz sportowych skrzynia wymaga nieco częstszej wymiany oleju. W tym wypadku zalecany dystans to 40-60 tys. km.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów w Krakowie

Olej w skrzyni biegów odpowiada za smarowanie oraz schładzanie elementów przekładni. Dodatkowo oczyszcza elementy takie jak łożyska i koła zębate. W trakcie eksploatacji w oleju skrzyni biegów gromadzą się opiłki żelaza. Dlatego z czasem traci on swoje właściwości. Zmiana oleju w skrzyni biegów pozwala usunąć opiłki i oczyścić przekładnię. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie przeprowadzają wymianę oleju oraz filtra skrzyni manualnej, aby zapewnić jej komfortowe warunki pracy, które przekładają się na dłuższą żywotność i mniejsze ryzyko awarii.

Sprawdź swój depozyt

facebook