www.oponyserwis.pl Usługi Układ kierowniczy Wymiana końcówki drążka kierowniczego

Wymiana końcówki drążka kierowniczego Kraków

Końcówki drążków kierowniczych łączą zwrotnice kół z układem kierowniczym. Ich pracującym elementem są elastyczne przeguby kulowe, które zużywają się w trakcie użytkowania. Nieustanna praca pod znacznym obciążeniem prowadzi do wyrobienia przegubów, które nie mogą spełniać swojej funkcji właściwie. Prowadzi to do obniżenia właściwości jezdnych samochodu. Wiąże się również z większym zużyciem innych elementów jak np. opony. Wymiana końcówek drążków kierowniczych w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie zapewni prawidłową pracę układu kierowniczego, co przełoży się na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia.

Jazda z uszkodzoną końcówką drążka kierowniczego

Podczas jazdy z uszkodzonymi końcówkami drążków kierowniczych można zaobserwować pogorszenie precyzji prowadzenia. Opóźniona reakcja kół na ruch kierownicy może utrudnić manewrowanie już przy niższych prędkościach. Do tego dochodzi gorsze wybieranie nierówności przez zawieszenie, połączone z wibracjami odczuwalnymi na kierownicy. Jazda z uszkodzoną końcówką drążka kierowniczego wiąże się także z hałasem wydobywającym się z nadkoli. Z okolicy przednich kół da się słyszeć charakterystyczny stukot, który również obniży komfort podróżowania.

Kiedy wymieniać drążek kierowniczy?

Wymianę końcówki drążka należy przeprowadzić jak najszybciej, po zdiagnozowaniu jego zużycia. Eksploatacja samochodu w tym stanie, prowadzi do konieczności wymiany większej liczby elementów niż tylko końcówki drążków. Żywotność tych elementów szacuje się na około 50-60 tys. km, ale przy użytkowaniu samochodu w niesprzyjających warunkach mogą zużywać się szybciej.

Koszt wymiany końcówki drążka kierowniczego nie jest szczególnie wysoki, najtańsze zamienniki można zakupić już za około 20 zł. Aby nowe końcówki drążków służyły jak najdłużej, warto jednak postawić na rozwiązania wyższej jakości. Wymieniając drążki kierownicze, należy obowiązkowo przeprowadzić ustawienie zbieżności kół.

Wymiana końcówek drążków kierowniczych w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują wymianę końcówek drążków kierowniczych. Usługa pozwoli odzyskać sprawność układu kierowniczego oraz precyzję prowadzenia, co przełoży się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Oprócz wymiany drążków kierowniczych w Krakowie nasze serwisy oferują również korektę zbieżności kół. To konieczne, aby przywrócić prawidłowe ułożenie kół po użytkowaniu zużytych drążków oraz ich wymianie.

Sprawdź swój depozyt

facebook