www.oponyserwis.pl Usługi Klimatyzacja Nabijanie, napełnianie klimatyzacji

Nabijanie, napełnianie klimatyzacji Kraków

Aby jazda w okresie letnim nie była zanadto uciążliwa, konieczna jest sprawna klimatyzacja. Ubytki czynnika chłodzącego są w pełni normalne. Należy liczyć się z jego ubytkiem na poziomie 10-15% w ciągu roku. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują nabijanie klimatyzacji, które pozwoli zachować sprawne działanie układu. Dzięki temu nawet gorące dni spędzone za kierownicą pozwolą czerpać przyjemność z jazdy.

Napełnianie klimatyzacji samochodowej – dlaczego odpowiedni poziom czynnika jest tak ważny

Zbyt mała ilość czynnika w układzie klimatyzacji nie tylko wpływa na nieefektywne chłodzenie. Może przez to dojść do uszkodzenia podzespołów układu, takich jak sprężarka klimatyzacji. Co istotne konieczna jest regularna wymiana czynnika. Samo jego dobicie do odpowiedniego poziomu może pomóc jedynie doraźnie. Podczas wymiany czynnika klimatyzacji na nowy ważne jest wytworzenie próżni w układzie na odpowiedni czas. Próżnia pozwala na osuszenie układu i usunięcie pozostałości po starym czynniku. Dzięki temu wydłuży się trwałość elementów klimatyzacji. Usunięcie wilgoci pozwoli uniknąć jej zamarznięcia w sezonie zimowym.

Ile trwa nabijanie klimatyzacji w aucie?

Czas potrzebny na nabicie klimatyzacji obejmuje kilka czynności, które należy wykonać, aby serwis został przeprowadzony prawidłowo. Kompleksowe napełnianie klimatyzacji obejmuje: sprawdzenie szczelności, wymianę czynnika wraz z wytworzeniem próżni oraz wymianę oleju w klimatyzacji. Czas potrzebny na wykonanie tych czynności to około 1-1,5 godziny. Samo uzupełnienie czynnika zajmuje kilkanaście minut, ale jest rozwiązaniem krótkookresowym. Postępowanie w ten sposób przez dłuższy czas może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń układu klimatyzacji.

Nabijanie klimatyzacji w Krakowie

Nabijanie klimatyzacji w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański zawsze odbywa się zgodnie z wymaganymi procedurami. Stosujemy wyłącznie czynniki najwyższej jakości. Czas, w którym w klimatyzacji panuje próżnia, jest odpowiednio długi. Dzięki temu układ zostaje w pełni osuszony i oczyszczony przed wprowadzeniem nowego czynnika. W pracy wykorzystujemy nowoczesne urządzenia serwisowe dedykowane do obsługi układów klimatyzacji. Dzięki temu napełnianie klimatyzacji w naszych serwisach w Krakowie pozwoli przez długi czas cieszyć się chłodem podczas jazdy w upalne dni.

Sprawdź swój depozyt

facebook