www.oponyserwis.pl Usługi Felgi Prostowanie felg

Prostowanie felg Kraków

Po wjechaniu w krawężnik lub ubytek w drodze felga może się skrzywić. Krzywa felga utrudnia prawidłowe wyważenie koła. Trzeba wówczas użyć przesadnie dużej ilości ciężarków, aby równomiernie rozłożyć masę wokół osi obrotu. Aby wyważyć koło zgodnie ze sztuką, konieczne jest wcześniejsze wyprostowanie obręczy. Jazda z krzywą felgą znacząco obniża bezpieczeństwo i komfort jazdy. Usługa prostowania felg jest oferowana w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie. Dzięki temu możemy przywrócić sprawność kół podczas wizyty w naszym zakładzie wulkanizacyjnym.

Krzywa felga – jakie objawy powoduje podczas jazdy

Pomniejsze skrzywienia felgi mogą nie dawać objawów odczuwalnych podczas jazdy. Dopiero podczas próby wyważenia koła okazuje się, że potrzeba do tego dużego obciążenia. Przy większych skrzywieniach daje się wyczuć wibracje na kierownicy pojawiające się podczas jazdy. Drgania są szczególnie odczuwalne podczas hamowania. Zarówno prostowanie felg aluminiowych, jak i stalowych jest niezbędne dla przywrócenia bezpieczeństwa jazdy.

Prostowanie felg warto wykonać nawet przy niewielkim skrzywieniu. Krzywa felga może podczas jazdy z dużą prędkością powodować ściąganie samochodu. W skrajnym przypadku prowadzi to nawet do utraty przyczepności. Jazda z krzywą felgą skutkuje również nierównomiernym zużyciem elementów zawieszenia, opon oraz układu hamulcowego. W konsekwencji im dłużej pojazd porusza się z krzywą felgą, tym większe będą koszty usunięcia skutków.

Prostowanie felg aluminiowych w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują profesjonalne prostowanie felg. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń i specjalistycznej wiedzy możemy przywrócić felgi do możliwie najlepszego stanu.

Felgi są umieszczane w maszynie, która przy pomocy tłoków hydraulicznych oraz specjalnych nakładek prostuje skrzywienie. Obręcze są rozgrzewane do odpowiednio wysokiej temperatury. Dzięki temu prostowanie felg w naszych serwisach w Krakowie nie jest obarczone ryzykiem pęknięcia obręczy.

Ile trwa prostowanie felgi? Czas wykonania usługi zależny jest od stopnia uszkodzenia. Najmniejsze szkody można usunąć już w kilkanaście minut. Większe skrzywienia wymagają nawet około godziny na jedną felgę.

Sprawdź swój depozyt

facebook