Wymiana cewki zapłonowej Kraków

Zadaniem cewki zapłonowej jest przetwarzanie napięcia 12V na wysokie napięcie, potrzebne świecom zapłonowym do wygenerowania iskry. Wymiana cewki zapłonowej jest konieczna, gdy element ulegnie zużyciu. Niesprawne cewki utrudniają lub nawet całkowicie uniemożliwiają korzystanie z samochodu. Wymiana cewki zapłonowej w naszych serwisach w Krakowie zapewni prawidłowe działanie układu zapłonowego, co przełoży się na sprawność samochodu i wygodę użytkowania.

Objawy uszkodzonej cewki zapłonowej

Awaria cewki zapłonowej powoduje szereg problemów z funkcjonowaniem samochodu. Pierwszym z nich jest narastające szarpanie podczas jazdy. Na początku jest delikatne i chwilowe, z czasem szarpnięcia stają się coraz częstsze i mocniejsze. Możliwa jest również nierówna praca jednostki na biegu jałowym.

Uszkodzona cewka zapłonowa jest również jednym z powodów utraty mocy silnika. Może także powodować problemy z jego uruchomieniem. Różne typy cewek zapłonowych mogą powodować charakterystyczne dla nich objawy. Przykładowo, uszkodzone cewki cylindryczne, mogą całkowicie unieruchomić silnik. Cewki pojedyncze mogą natomiast powodować bardzo silne wibracje silnika, odczuwalne w kabinie pojazdu.

Wymiana cewki zapłonowej w Krakowie

Wymiana cewki zapłonowej jest konieczna m.in. przez zwarcie zewnętrzne, uszkodzenie mechaniczne czy usterki styku spowodowane obecnością wilgoci. W serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie wykonujemy wymianę uszkodzonych cewek. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana wszystkich za jednym razem – jeżeli zużyła się jedna z nich, w krótkim czasie kolejne ulegną awarii.

Nasi specjaliści mogą zweryfikować również, czy uszkodzenie cewki nie jest efektem czynników zewnętrznych. Źródłem awarii może być np. uszkodzone okablowanie lub zbyt słaby akumulator. Dzięki temu wymiana cewki zapłonowej w naszych serwisach w Krakowie pozwoli skutecznie usunąć problem na długi czas.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne