Wymiana tłumików Kraków

Zadaniem tłumika jest nie tylko wyciszanie dźwięków. Odpowiada on również za odprowadzanie spalin z silnika. Uszkodzony tłumik powoduje nie tylko wzrost hałasu pracy samochodu. Może być również powodem nieprzyjemnego zapachu spalin wydobywających się spod samochodu. Wymiana tłumika jest najlepszym sposobem usunięcia problemu. Aby mieć pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie, warto powierzyć wymianę tłumika w Krakowie serwisom Nowakowski & Szymański.

Wymiana tłumika środkowego i końcowego

Podzespoły znajdujące się na końcu układu wydechowego są najbardziej narażone na uszkodzenie. Tłumik środkowy oraz końcowy są elementami znajdującymi się najniżej w podwoziu pojazdu. Uderzenie nimi w przeszkodę na drodze lub krawężnik może być powodem awarii. Mają również częsty kontakt z wilgocią podczas jazdy w deszczu czy w sezonie zimowym. W rezultacie z czasem pokrywają się korozją.

Rdza osłabia tłumik i czyni jeszcze bardziej podatnym na uszkodzenie. Wymiana tłumika środkowego oraz wymiana tłumika końcowego to jedyne rozwiązania, które pozwolą skutecznie wyeliminować problem. Próby uszczelnienia czy spawania tłumika to jedynie rozwiązania doraźne, które nie usuną awarii na długi czas. Wymiana tłumika w naszych serwisach w Krakowie zapewni sprawność układu wydechowego na długi czas.

Niesprawny tłumik – hałas, wibracje i spaliny

Tłumiki: przedni, środkowy oraz końcowy odpowiadają za tłumienie dźwięków, oraz oczyszczanie spalin. Tłumik środkowy chroni dodatkowo wydech przed wpadaniem w rezonans podczas jazdy na wysokich obrotach. Redukuje również drgania o wysokiej częstotliwości. Tłumik końcowy odprowadza spaliny poza układ i utrzymuje kontrolę nad prędkością, z jaką opuszczają obrys samochodu. Awaria któregoś z tych elementów wiąże się z koniecznością wymiany. Poszczególne części tłumika w niewielkim stopniu różnią się funkcjami. Wymiana uszkodzonej części tłumika jest konieczna dla zachowania sprawności całego układu.

Wymiana tłumika środkowego i końcowego w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański oferują szereg usług związanych z układem wydechowym. Nasze placówki w Krakowie zajmują się również wymianą tłumika. Montaż nowego tłumika końcowego oraz środkowego pozwoli przywrócić sprawną pracę wydechu. Dzięki temu można przywrócić cichą pracę oraz komfort użytkowania samochodu.

Sprawdź swój depozyt

facebook