www.oponyserwis.pl Usługi Oleje i filtry Wymiana filtra powietrza

Wymiana filtra powietrza Kraków

Filtr powietrza odpowiada za oczyszczanie powietrza wpadającego do komory spalania. Od sprawności filtra zależy jakość mieszanki paliwowo-powietrznej. Pracę samochodu z zapchanym filtrem powietrza można porównać do oddychania z zatkanym nosem – to niekomfortowe i utrudniające funkcjonowanie. Wymiana filtra powietrza w serwisie Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli udrożnić układ dolotowy, co przełoży się na sprawność i osiągi samochodu.

Co ile wymieniać filtr powietrza?

Zalecany dystans, po którym należy wymienić filtr powietrza to około 15 tys. km. Warto przeprowadzać wymianę co najmniej raz w roku, nawet jeżeli samochód nie pokonuje takiego dystansu w ciągu 12 miesięcy. Wymiana filtra powietrza nie jest procesem czasochłonnym, dlatego najlepiej wykonać ją przy okazji serwisu olejowego.

To, jak często wymieniać filtr powietrza zależy również od sposobu wykorzystania samochodu. W pojazdach użytkowanych w mocno zapylonym środowisku – na drogach nieutwardzonych czy placach budowy – powinno się przeprowadzać wymianę nawet dwa razy do roku.

Zapchany filtr powietrza – jakie objawy powoduje?

Przez zapchany filtr do komory spalania nie zostanie dostarczona wystarczająca ilość powietrza. W rezultacie proporcje mieszanki paliwowo-powietrznej zostaną zaburzone. Skutkiem tego będzie większa ilość paliwa konieczna do pracy silnika a objawem wzrost spalania.

Objawy zapchanego filtra powietrza to również spadek mocy samochodu i pogorszenie jego osiągów. Podczas jazdy z zapchanym filtrem powietrza można zaobserwować również nierównomierną pracę silnika, co może przyczynić się do awarii kolejnych elementów jednostki.

Wymiana filtra powietrza w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują wymianę filtra powietrza. Usługa obejmuje zarówno pomoc w doborze odpowiedniego filtra, jak i samą robociznę. Nasi specjaliści doradzą najkorzystniejsze rozwiązanie oraz przeprowadzą wymianę w sposób fachowy, tak aby samochód mógł oferować pełnię swoich osiągów.

Sprawdź swój depozyt

facebook