Wymiana sprzęgła Kraków

Sprzęgło jest elementem łączącym silnik ze skrzynią biegów. Pośredniczy w przenoszeniu napędu między tymi dwoma podzespołami. Wciśnięcie pedału sprzęgła rozłącza silnik i skrzynię, co umożliwia zmianę biegu. Wymiana sprzęgła jest konieczna, gdy element ulegnie zużyciu. Proces wymiany jest zazwyczaj skomplikowany i czasochłonny. Może nawet wiązać się z koniecznością wyjęcia silnika. Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie zapewniają w pełni profesjonalną wymianę sprzęgła, która pozwoli odzyskać sprawność pojazdu.

Objawy kończącego się sprzęgła – jak rozpoznać jego zużycie?

Całkowicie zużyte sprzęgło nie jest w stanie przenosić napędu. Wciśnięcie gazu powoduje wzrost obrotów silnika, jednak nie mogą być one przeniesione na koła. Zużywające się sprzęgło daje na szczęście objawy dużo wcześniej. Dzięki temu można przeprowadzić wymianę z wyprzedzeniem, zanim pojazd zostanie całkowicie unieruchomiony. Kończące się sprzęgło zwiastują następujące objawy:

  • mniej efektywne przyspieszanie
  • problemy z wrzucaniem biegów – w szczególności pierwszego i wstecznego
  • sprzęgło „bierze” coraz wyżej
  • zapach spalenizny w kabinie
  • szarpnięcia podczas ruszania
  • drżący lewarek zmiany biegów

Po zaobserwowaniu powyższych objawów warto umówić się na wizytę w serwisie Nowakowski & Szymański w Krakowie. Nasi specjaliści przeprowadzą wymianę sprzęgła, zanim pojazd zostanie całkowicie unieruchomiony.

Co ile konieczna jest wymiana sprzęgła?

Okres użytkowania kompletu sprzęgła szacuje się na 100-150 tys. km. Wiele zależy jednak od sposobu użytkowania samochodu. Przy delikatnym operowaniu sprzęgłem i poruszaniu się głównie na długich trasach, sprzęgło może wytrzymać nawet ponad 200 tys. km. Agresywna zmiana biegów i ruszanie z piskiem opon przyspieszą zużycie sprzęgła. Nie służy mu również jazda w mieście – wiąże się z częstszą zmiana biegów oraz jazdą na półsprzęgle np. w korku.

Koszt wymiany sprzęgła

Cena wymiany sprzęgła jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju pojazdu. Wpływa na to cena elementów oraz konstrukcja samochodu. Bardziej złożone pojazdy wymagają większego nakładu pracy, co wiąże się z wyższym kosztem wymiany. Cena podzespołów jest przede wszystkim zależna od marki i modelu – samochody premium mogą wymagać droższego sprzęgła, przystosowanego do pracy z większą mocą silnika.

Wymiana sprzęgła w Krakowie

Usługi serwisów Nowakowski & Szymański obejmują prace związane z wymianą sprzęgła. Wymiana sprzęgła w naszych placówkach w Krakowie, pozwoli przywrócić sprawną zmianę biegów i efektywną pracę układu napędowego. Dzięki temu uda się odzyskać wygodę użytkowania samochodu. Wymiana sprzęgła przeprowadzona z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwoli również uniknąć całkowitego unieruchomienia samochodu.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne