Wymiana piasty Kraków

Piasta to element łączący koło z osią pojazdu lub wałem napędowym. W większości obecnie produkowanych samochodów jest ona zespolona z łożyskiem. Sprawna piasta umożliwia poruszanie się koła. Jeżeli dojdzie do jej uszkodzenia, pojawią się problemy z użytkowaniem samochodu. Wymiana piasty w Krakowie w serwisie Nowakowski & Szymański pozwoli przywrócić komfort podróżowania i pełne bezpieczeństwo jazdy.

Krzywa piasta koła – objawy

Objawy uszkodzonej piasty mogą wynikać z jej skrzywienia spowodowanego np. kolizją koła z krawężnikiem. Zużycie łożyska wewnątrz piasty również powoduje niepożądane odczucia z jazdy. W obydwu przypadkach konieczna będzie wymiana elementu. Objawy krzywej piasty to przede wszystkim bicie odczuwalne na kierownicy. Zużyte łożysko piasty powoduje huczący dźwięk, opisywany często jako „wycie”. Słychać go trakcie obrotu koła.

Wymiana piasty w samochodzie – kiedy należy ją przeprowadzić?

Powodem wymiany piasty może być zatem jej uszkodzenie lub zużycie zespolonego z nią łożyska. W obydwu przypadkach znacząco obniża się komfort jazdy. Spada również bezpieczeństwo. Bicie piasty podczas hamowania obniża skuteczność zatrzymywania pojazdu, a zużyte łożysko może w skrajnym przypadku doprowadzić do całkowitego unieruchomienia koła. Dlatego w przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy jak najszybciej zdiagnozować ich źródło oraz dokonać niezbędnych napraw.

Wymiana piasty w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują wśród swoich usług wymianę piasty. Naprawa jest poprzedzona zdiagnozowaniem, który element wymaga wymiany. Nasi specjaliści przeprowadzają czynności serwisowe zgodnie z wytycznymi producentów. Dzięki temu wymiana piasty w naszych serwisach w Krakowie pozwoli przywrócić pełen komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Sprawdź swój depozyt

facebook
Uprzejmie informujemy, że od 1.07 do 31.08 serwis przy Ul Legnickiej 5 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 18, a w soboty nieczynne