www.oponyserwis.pl Usługi Silniki i osprzęt Wymiana uszczelki pod głowicą

Wymiana uszczelki pod głowicą Kraków

Uszczelka pod głowicą to niepozornie wyglądający element, który spełnia niezwykle ważną funkcję. Uszczelka łączy głowicę z blokiem silnika i zabezpiecza szczelność układów chłodzenia, paliwowego, olejowego oraz wydechowego. Jazda z uszkodzoną uszczelką pod głowicą prowadzi do konieczności przeprowadzenia całkowitego remontu silnika. Wymiana uszczelki pod głowicą w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli uniknąć tego scenariusza. Nasi specjaliści przeprowadzą wymianę uszczelki wraz z planowaniem głowicy, co umożliwi dalsze użytkowanie samochodu w spokoju.

Objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą

Powodem uszkodzenia uszczelki pod głowicą jest najczęściej przegrzanie. Przegrzana uszczelka nie zabezpiecza poszczególnych układów, przez co olej i spaliny mogą przedostawać się do płynu chłodniczego. Efektem uszkodzonej uszczelki pod głowicą jest intensywny dym wydobywający się z rury wydechowej. Dymienie może być jednak również objawem innych awarii, dlatego należy zwrócić uwagę na symptomy takie jak:

  • Ślady oleju na filtrze powietrza
  • Wyrzucanie i wrzenie płynu chłodniczego
  • Ubywanie płynu chłodniczego
  • Plamy oleju w płynie chłodniczym
  • Zapach spalin w płynie chłodzącym
  • Wysokie ciśnienie w przewodach układu chłodzenia, spowodowane obecnością spalin w płynie
  • Tłusty nalot zbierający się pod korkiem wlewu oleju i oraz korkiem płynu chłodniczego

Ile trwa wymiana uszczelki pod głowicą?

Wymiana uszczelki głowicy jest dosyć czasochłonna z uwagi na konieczność rozebrania m.in. układu rozrządu. Duży wpływ na czas naprawy ma rodzaj silnika. W najprostszych jednostkach dostanie się do uszczelki, założenie nowej i ponowny montaż wszystkich elementów może zamknąć się w około 4-6 godzinach. Silniki o najbardziej zaawansowanej konstrukcji mogą natomiast wymagać poświęcenia nawet kilkunastu godzin na przeprowadzenie wymiany.

Wymiana uszczelki pod głowicą w naszych serwisach w Krakowie

Wymiana uszczelki pod głowicą w Krakowie w serwisach Nowakowski & Szymański przywróci prawidłową pracę jednostki. W połączeniu z planowaniem głowicy przeprowadzonym przez naszych specjalistów pozwoli to skutecznie wyeliminować awarię. Dzięki temu poszczególne układy pozostaną szczelne, co umożliwi uniknięcie kosztownego remontu i dalsze użytkowanie samochodu.

Sprawdź swój depozyt

facebook