www.oponyserwis.pl Usługi Klimatyzacja Wymiana sprężarki klimatyzacji

Wymiana sprężarki klimatyzacji Kraków

Sprężarka klimatyzacji, nazywana również kompresorem, odpowiada za sprężanie czynnika chłodzącego. Sprężarka jest najważniejszym podzespołem klimatyzacji, który jednocześnie kompresuje oraz wprawia w ruch czynnik chłodzący w układzie. To urządzenie, które jest pompą ssąco-tłoczącą, wymagającą smarowania olejem. Zaniedbania serwisowe mogą doprowadzić do zatarcia kompresora. Wymiana sprężarki klimatyzacji w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie jest metodą naprawy w wypadku uszkodzenia tego elementu. Dzięki temu można przywrócić sprawność klimatyzacji i odzyskać możliwość chłodzenia wnętrza pojazdu.

Awaria sprężarki klimatyzacji – powody oraz objawy uszkodzenia

Sprężarka klimatyzacji jest poddawana podczas pracy sporym obciążeniom, dlatego z czasem ulega zużyciu. Ryzyko awarii zwiększa zbyt mała ilość oleju lub czynnika chłodzącego w układzie. Do uszkodzenia kompresora mogą doprowadzić również zanieczyszczenia lub woda, które są w stanie dostać się do układu przez nieszczelności. Powodem awarii może być także nieefektywna praca skraplacza, który niedostatecznie schładza czynnik pracujący wewnątrz układu.

Sprężarka klimatyzacji to stosunkowo trwały element, który zużywa się powoli. Problemy z tym podzespołem wynikają najczęściej z zaniedbań serwisowych, nieprawidłowego montażu lub niewłaściwej eksploatacji. Awarię kompresora najłatwiej rozpoznać po hałasie słyszanym po włączeniu klimatyzacji.

Wymiana kompresora klimatyzacji w Krakowie

Wymiana sprężarki klimatyzacji w naszych serwisach w Krakowie jest zawsze przeprowadzana zgodnie z wymaganymi procedurami. Przed otwarciem układu ciśnieniowego w całości odsysamy znajdujący się w nim czynnik. Układ jest również oczyszczany specjalnie przystosowanym do tego środkiem. Pozwala to usunąć ewentualne opiłki metalu, które mogły oddzielić się od uszkodzonego kompresora. Pozostawienie ich w układzie szybko doprowadzi do awarii nowej sprężarki. Konieczna jest również wymiana filtra osuszacza.

Przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że wymiana sprężarki klimatyzacji w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli na długo zachować sprawność układu.

Sprawdź swój depozyt

facebook