Wymiana łańcucha rozrządu Kraków

Łańcuch rozrządu to trwałe rozwiązanie zapewniające odpowiednią synchronizację zaworów z cylindrami. Jednak podobnie jak rozrząd opierający się na pasku, łańcuch również ulega zużyciu. Jego wymiana nie jest konieczna tak często, jak wymiana paska. Konsekwencje zaniedbania są jednak równie kosztowne. Wymiana łańcucha rozrządu w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli zachować sprawność silnika. Dzięki temu można uniknąć kosztownego remontu, który jest w stanie przewyższyć wartość samochodu.

Kiedy wymienić łańcuch rozrządu?

Kwestia, co ile wymieniać łańcuch rozrządu, może wywoływać sprzeczne opinie. Niektórzy twierdzą wręcz, że nie trzeba tego robić wcale. Łańcuch rozrządu faktycznie może wystarczyć na wiele kilometrów, jednak jego zużycie jest nieuniknione. Przebieg, po którym należy wymienić łańcuch to około 200-300 tys. km.

Zerwanie łańcucha rozrządu podczas jazdy kończy się zderzeniem tłoków z zaworami oraz ich deformacją. Może również uszkodzić wiele innych elementów silnika. Łańcuch rozciąga się w trakcie eksploatacji, co daje widoczne objawy alarmujące o konieczności natychmiastowej wymiany rozrządu.

Objawy wyciągniętego łańcucha rozrządu

Wyciągnięty łańcuch rozrządu jest zbyt luźny i zaczyna dawać sygnały dźwiękowe w postaci charakterystycznego dzwonienia. Mogą pojawić się również szumy czy stuki, będące objawem zużycia napinaczy. Luźny łańcuch może również przeskoczyć – jedno z jego ogniw osiada wówczas na niewłaściwym miejscu.

Łańcuch rozrządu, który przeskoczył, powoduje objawy widoczne podczas pracy silnika. Po uruchomieniu jednostki i przy wyższych prędkościach słychać hałasujący rozrząd. Na desce rozdzielczej powinna pojawić się kontrolka „check engine”. Oprócz tego da się zauważyć problemy z odpaleniem silnika i utratę mocy. Aby nie dopuścić do poważniejszej awarii należy wymieniać łańcuch rozrządu zanim pojawią się jakiekolwiek objawy.

Wymiana łańcucha rozrządu w serwisie w Krakowie

Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują kompleksową wymianę łańcucha rozrządu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi możemy ją przeprowadzić zgodnie z procedurami producentów. Wymiana łańcucha rozrządu w naszych serwisach w Krakowie pozwoli utrzymać pełną sprawność silnika. Pomoże również ochronić go przed kosztownym remontem.

Sprawdź swój depozyt

facebook